Pyłek kwiatowy to męskie komórki rozrodcze produkowane przez kwiaty, które poddawane są przez pszczoły naturalnemu procesowi granulowania. Pyłek to najbardziej wartościowy produkt roślinny. Cechuje się doskonałym zbilansowaniem wszystkich składników odżywczych – białka, węglowodanów, tłuszczów, wody, witamin oraz składników mineralnych – dzięki czemu człowiek mógłby długo żyć w pełnym zdrowiu, odżywiając się wyłącznie nim. Pyłek kwiatowy zalecany jest szczególnie w okresie rekonwalescencji (również nowotworowej), ponieważ regeneruje oraz reguluje funkcje organizmu, a także poprawia samopoczucie i podnosi pogodę ducha. Wspomaga także leczenie chorób układu pokarmowego. Dzięki właściwościom usprawniającym przemianę materii może być stosowany przez osoby mające kłopoty z otyłością. Pyłek kwiatowy wspomaga również funkcje wzrokowe, przez co powinny go spożywać osoby z wadą wzroku. Polecany jest także mężczyznom z dolegliwościami prostaty.

 

Stosowanie: Pyłek należy spożywać najpóźniej 15 minut przed posiłkiem. Najlepiej jednak rozmieszać go wieczorem w 1/2 szklanki letniej wody i odstawić na noc.

Zalecane dzienne spożycie: Na początku kuracji 2-3 łyżeczki dziennie, po miesiącu stosowania można zwiększyć dzienną dawkę do 2 łyżek stołowych

Kuracje pyłkiem kwiatowym najlepiej przeprowadzać dwa razy do roku, najlepiej wiosną i jesienią. Minimalny czas trwania kuracji to okres od jednego do trzech miesięcy.

Należy zachować ostrożność przy spożywaniu pyłku kwiatowego w przypadku alergii, ciąży czy uszkodzeń nerek.

Pyłek kwiatowy 0,30 kg, cena: 24 zł
Pyłek kwiatowy 0,50 kg, cena: 36 zł